מיתוג עסקי – 5 כללי ברזל

מיתוג לעסקים

תהליך מיתוג לעסקים הוא תהליך שאינו קל בכלל. מי שמבצע אותו הם מעצבים גרפיים מומחי שיווק, קופירייטרים, מנהלי שיווק ושאר אנשים שעוסקים במיתוג ושיווק עסקי. תהליך כזה חייב לבצע כל אדם שפותח בית עסק, החל מבעלים של חנות בגדים על למנכ"ל חברת הייטק. המטרה: ליצור מסרים מזוקקים לקהל היעד, ממש כמו מתוך משפך שיעביר את המסרים, הערכים, היתרונות ואת המידע החשוב באופן מזוקק שיגרום לקהל היעד להתעניין ולבסוף לרכוש שירותים ומוצרים מבית העסק.

אבל מה הם כללי הברזל במיתוג עסקי? הנה 5 כאלה:

ביצוע ניתוח ומחקר

בתחילה חשוב לנתח את השוק אליו נכנסים, להכיר את קהל היעד מקרוב, להכיר את המתחרים ולהתחשב בכול המשתנים והמידע הדרוש ליצירת מותג מנצח. עוד חשוב להכיר את החולשות והחוזקות של המוצר ואת הדרך להגיע לליבו ולתודעה של קהל היעד.

בחירת קונספט

חשוב לבחור קונספט שילווה את המוצר את בית העסק או החברה בשלבים הראשונים. החליטו מי קהל היעד שלכם והבינו כיצד תוכלו לפנות אליו באמצעים זמינים, החל מאמצעי פרסום ומיתוג קלאסיים עד לאמצעים חדשים ומודרניים.

עקביות

היו עקביים ואל תתפזרו על עשרות מסרים. חדדו את המסר שלכם ללקוחות ובצעו מיתוג מקצועי באמצעות שם עסק טוב וקליט, סלוגן קולע ולבסוף לוגו זכיר שמאגד את הערכים ואת המסרים בוויז'ואל כמו אלמנט גרפי מדויק.

הבלטת יתרונות

הבליטו את היתרונות שלכם מול קהל היעד. הבינו במה אתם טובים יותר מהמתחרים שלכם וטשטשו חסרונות.

בחירת אנשי מקצוע טובים

בחרו חברה למיתוג או אנשי מקצוע טובים כמו מעצבים גרפיקאים, כותבי תוכן, בוני אתרים ואנשי שיווק שיוכלו ללוות אתכם בתהליכי המיתוג וגם לאחר מכן. כך תוכלו לייצר מותג מנצח לאורך זמן.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
אבינועם שבלי

אבינועם שבלי

בונה אתרים ומתכנת בjavascript שנים רבות והחליט לשתף מהידע שלו בנושאים השונים הקשורים לעולם בניית האתרים והקוד