איך לשמור על זכויות יוצרים באינטרנט?

זכויות יוצרים באינטרנט

שמירה על זכויות יוצרים באינטרנט היא סוגייה מאוד חשובה. בעידן של היום הגישה לשימוש בתמונות, קבצים וטקסטים שלא אנחנו יצרנו – קלה בצורה שכמעט לא נתפסת אבל כאן בדיוק הבעיה: אנחנו לא יכולים להשתמש בחומרים ויזואליים, כתובים או מסוג אחר שלא אנחנו יצרנו. לחילופין, אנחנו יכולים להשתמש בחומרים שלא אנחנו יצרנו במידה וקיבלנו את הסכמתו של הבעלים.

על אותו משקל – אנחנו לא רוצים שמישהו אחר ישתמש בחומרים שלנו – במאמרים שכתבנו, בלוגו שלנו, או בתמונות שצילמנו.

סמל זכויות יוצרים

רבים חושבים כי רק אם מוצג סמל הזכויות היוצרים – רק אז יש הגנה. אבל האמת היא שממש לא חייבים להציג את הסמל הזה באתר שלכם או בטקסט שאתם כתבתם כדי שתשמרו על זכויות יוצרים. לא חובה לציין ליד החומרים שלכם כי אתם הבעלים שלהם. זה כמובן יכול לסייע בשעת הצורך, אבל זה לא חובה, שכןההגנה קיימת מעצם העובדה שאתם אכן הבעלים.

נגישות

החומרים באינטרנט כמעט כולם נגישים לכולם. אבל חשוב להבין שזה שרשת האינטרנט מאפשרת גישה ישירה לחומרים – זה לא אומר שזה אכן מותר להשתמש בהם. השימוש מותר רק אם קבלתם הסכמה מפורשת של הבעלים או של נציג הבעלים. וגם הפוך: רק אתם בתור הבעלים או מי שייפתם את כוחו לכך יכול לתת את הסכמתכם לשימוש בחומרים שלכם על מנת שזכויות יוצרים שלכם לא ייפגעו.

לשמור על זכויות יוצרים באינטרנט זה עולם ומלואו, ובמידה ואתם זקוקים לייעוץ או מידע מקצועי בנושא – בין אם על מנת להגן על הזכויות שלכם או כדי לברר האם אתם לא מפרים זכויות יוצרים באינטרנט שלכם אחרים, פנו עוד היום אל עורך דין דיני אינטרנט!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
אבינועם שבלי

אבינועם שבלי

בונה אתרים ומתכנת בjavascript שנים רבות והחליט לשתף מהידע שלו בנושאים השונים הקשורים לעולם בניית האתרים והקוד