לאן האוטומציה הולכת בתחום הבדיקות

כל קבוצת פיתוח תוכנה בודקת את המוצרים שלה, אך לתוכנה המסופקת, תמיד יש ויהיו פגמים. מהנדסי בדיקה שואפים לתפוס אותם לפני שחרור המוצר, אך הם תמיד זוחלים פנימה ולעתים, הם מופיעים שוב, אפילו עם תהליכי הבדיקה הידניים הטובים ביותר.

לאן האוטומציה הולכת בתחום הבדיקות

היכולת של בדיקות האוטומציה, יכולה להגיע למקומות הרחוקים ביותר שתפעול רב של משתמש תוכנה מצוי. יש לאוטומציה השלכות רבות לטיב ובאיכות המוצר. איך שלא נסתכל על זה, האוטומציה נותנת לתוכנה הרבה יותר ומאתגרת את איכותה כלפי הצרכנים. על כן אפשר לומר כי עתיד האוטומציה הינו מזהיר.

בדיקה אוטומטית חוסכת זמן וכסף

יש לחזור על בדיקות תוכנה לעתים קרובות במהלך מחזורי הפיתוח כדי להבטיח איכות. בכל פעם שקוד המקור משתנה, יש לחזור על בדיקות תוכנה. עבור כל מהדורה של התוכנה היא עשויה להיבדק בכל מערכות ההפעלה הנתמכות ותצורות החומרה.

חזרה ידנית על בדיקות אלו, היא יקרה וגוזלת זמן. לאחר היצירה, ניתן להריץ בדיקות אוטומטיות שוב ושוב ללא עלות נוספת והן הרבה יותר מהירות מבדיקות ידניות.

בדיקות תוכנה אוטומטיות, יכולות לצמצם את הזמן לביצוע בדיקות חוזרות מימים לשעות. חיסכון בזמן המתורגם ישירות לחיסכון בעלויות.

אוטומציה מגדילה במידה ניכרת את כיסוי הבדיקות שלכם

בדיקות תוכנה אוטומטיות, יכולות להגדיל את העומק וההיקף של הבדיקות כדי לעזור לשפר את איכות התוכנה. בדיקות ממושכות, שלעיתים נמנעות מהן במהלך בדיקות ידניות, יכולות להתבצע ללא השגחה. 

ניתן אפילו להפעיל אותם על ידי מפתח אוטומציה ללא ניסיון ועל מספר מחשבים עם תצורות שונות. בדיקות תוכנה אוטומטיות, יכולות לבחון את פנים היישום ולראות את תוכן הזיכרון, טבלאות נתונים, תוכן קבצים ומצבי תוכנית פנימיים כדי לקבוע אם המוצר מתנהג כמצופה. אין ספק שזה יתרון עצום לטיב התוכנה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חולצות מודפסות
חולצות עם הדפס אישי נעשות לדבר שכיח באוכלוסייה שלנו. האם ידעת שבחירת חולצות בהתאמה אישית לצוות...
קרא עוד »
דצמ 24, 2022
מחפשים תמונות מיוחדות – הכירו אתר תמונות לרכישה
אם אתם מחפשים תמונות להורדה, חשוב שתדעו, כי בין מגוון אתרי התמונות שנמצאים ברשת האינטרנט - תוכלו למצוא...
קרא עוד »
יונ 03, 2019
החשיבות באבטחת מידע
אבטחה היא אחד הנושאים החשובים ביותר לעסקים. למעשה, זו אחת הסיבות החשובות ביותר לכך שעסקים לא מצליחים...
קרא עוד »
פבר 28, 2023