מה ההבדל בין אפיון אפליקציה לעיצוב אפליקציה?

אפיון אפליקציות הוא תהליך ההגדרה של מהי אפליקציה. זה עוזר בהבנת צרכי המשתמש, המניעים את ההחלטה של חברה כיצד לפתח אפליקציה. עיצוב אפליקציה הוא תהליך של יצירת אפליקציה שלמה שיכולה לשמש קבוצת משתמשים מסוימת. במילים אחרות – האפיון הוא השלב הראשוני, שלב התכנון על הנייר, ואילו שלב העיצוב של האפליקציה הוא שלב הביצוע בפועל.

מה יכולה להיות אפליקציה?

האפליקציה יכולה להיות מוצר או שירות של כל חברה, כגון בית ספר, ספרייה או בנק. ההכרח העסקי הוא לוודא שאין תקלות בהיבטים כמו ממשק וקלות שימוש. עיצוב יישומים אינו תהליך הליכה ישר; אולם זה גם לא תהליך אינסופי. יש לו שלבים נפרדים שיש להם משויך מועדים, שניתן לנהל ולתחזק כראוי. תעשיית פיתוח אפליקציות היא שוק תחרותי מאוד כרגע. יש לה ביקוש גבוה לאנשים מוכשרים המוסמכים עם כמות הידע האינטנסיבית בפיתוח תוכנה, עיצוב אתרים, פיתוח אפליקציות לנייד ועוד. עם זאת, עדכון היישומים הקיימים באופן שימשיכו לפעול בצורה חלקה ולהגיב מיידית למשתמש הדרישה של. פיתוח תוכנה ובדיקות תוכנה הוא תהליך של פיתוח מוצרי תוכנה מסחריים הנמכרים באופן מסחרי למשתמשי קצה. זהו תהליך מתמשך המותאם לצרכי השוק ולבעיות איתם מתמודדת חברה לאורך כל חייה. 

במה זה כרוך?

זה כרוך הן ביצירת קוד, המבוסס על אלגוריתמים, כללים, תהליכים ופעולות; כמו גם עיצוב חווית משתמש בכדי לספק את הצרכים של משתמשי הקצה. בפיתוח תוכנה, בדיקה היא הליך של ניתוח תוכנות המחשב בשלבים לאיתור שגיאות בהן. המטרה היא למצוא באגים בתוכנה ולהפוך אותה ללא באגים לפני שהיא תשוחרר לשימוש ייצור על ידי לקוחות. פיתוח ובדיקות תוכנה הם אחד החלקים העיקריים של פרויקטים טכניים של חברות תוכנה ואחרות . במהלך תהליך התכנות, מהנדסי פיתוח יוצרים תוכנית שעושה משהו. הם עושים זאת באמצעות תוכנת מחשב. התוכנה, שנכתבת בקוד קריא מחשב כדי שיהיה מובן על ידי מחשבים ואנשים, לוקחת חלק ממילת קוד (קיצור של "מילת מחשב").

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
אבינועם שבלי

אבינועם שבלי

בונה אתרים ומתכנת בjavascript שנים רבות והחליט לשתף מהידע שלו בנושאים השונים הקשורים לעולם בניית האתרים והקוד