מה זה האקינג והאם זה חוקי?

בעוד שהאקינג היא פעולת פריצה למערכת מחשב ולקחת ממנה מידע, המונח "האקינג" יכול להתייחס לכל סוג של פעילות החורגת מכך. המונח "פריצה" שימש לראשונה בהקשר של אבטחת מחשבים במאמר משנת 1978 של ג'ון דרייפר וג'יימס בארלו שכותרתו "פריצה". דרייפר וברלו כתבו: במאמר זה, דרייפר וברלו הגדירו פריצה כ: לפי "Hacking", דרייפר וברלו כתבו: במילים אחרות, פריצה היא פעולה של כניסה לרשתות על מנת לקבל גישה למידע. המונח "פריצה" הפך לשימוש נרחב יותר לאחר שחרורו של וירוס המחשב הראשון. המונח אומץ מתרבות של האקרים שהחלו להשתמש בו כפועל שמשמעותו "לפרוץ". או "פריצה", בניגוד לשם עצם שפירושו "פעולת הפריצה". במאמר ציינו דרייפר וברלו כי: המונח "פריצה" התרחב והתייחס למספר פעילויות שונות. 

מתעניינים בהאקינג? הירשמו עכשיו אל מכללת See Security >>>

האם זה חוקי?

פריצה אינה חוקית. עם זאת, זו לא הדרך היחידה להיכנס למערכת. יש אנשים שחושבים שניתן להשתמש בפריצה כדי לקבל גישה למערכת ולגניבת נתונים. להיפך, פריצה לעתים יכולה להיות חוקית. זה יכול לשמש למטרות רבות כולל: – חינוך – ללמוד איך לעשות פריצה בעצמך. – פתרון תעלומות – קל לחפש תשובות לבעיות נפוצות ולמצוא את התשובה – שחזור נתונים – אם משהו השתבש, כעת ניתן לתקן את המחשב שלך. אם אתה מאבד נתונים או שיש לך בעיות גישה, אלה חדשות נהדרות! – במקרה של אסון (כאשר משתמשים במצב לא מקוון עקב חירום ) – זה יכול לשמש כגיבוי או סתם כדרך לדעת לאן אתה הולך. 

בקיצור, התשובה לשאלה זו היא כן. ישנן חוקיות רבות המעורבות בפריצה ולא תמיד ברור אילו מהן חלות על כל מקרה. הכול תלוי מי פורץ, לאיזו מטרה, האם בעל המחשב ביקש לפרוץ אליו במכוון לאחת המטרות למעלה או שמא מדובר בהאקר המעוניין לגנוב מידע או לשתול וירוסים וכו’.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היתרונות בקידום אורגני לאורך זמן
זה לא סוד שבאינטרנט קיימים מיליוני אתרים, בנושאים שונים ומגוונים, העונים על כל צרכי הגולשים. לעיתים...
קרא עוד »
נוב 03, 2019
איך בוחרים סטודיו לעיצוב גרפי למיתוג העסק?
אחד הדברים הכי חשובים לפרסום ושיווק של בית העסק, הוא המיתוג שלו. מדובר על תהליך שמתבצע אחת לכמה זמן על...
קרא עוד »
מאי 17, 2019
חולצות מודפסות
חולצות עם הדפס אישי נעשות לדבר שכיח באוכלוסייה שלנו. האם ידעת שבחירת חולצות בהתאמה אישית לצוות...
קרא עוד »
דצמ 24, 2022