לימודים באינטרנט האם זה באמת עובד?

Depositphotos_25399091_xl-2015-min

קניות – באינטרנט. מידע – באינטרנט. פרסום – באינטרנט. האם גם לימודים אפשר באינטרנט? נכון לציין כי יש כיום שפע של אופציות ומגוון הצעות לקורסים ולימודים במגוון תחומים באופן וירטואלי. אבל השאלה הגדולה היא האם זה באמת עובד? האם אכן אפשר לנעול את כיתות הלימוד, ולעבור ללמידה מקוונת? האם אפשר כך לשפר ידע ולרכוש הבנה? האם אפשר לגשת למבחנים לאחר לימודים כאלו, ולקצור הישגים טובים?

שיעורים איכותיים ומערכת למידה מובנית

באופן כללי לפני שנרשמים לקורס או לכל לימודים שהם חשוב לנו לברר היטב על הלמידה ועל החומרים המועברים. המטרה שלנו היא לצאת עם ידע ממשי. להיות מוכנים למבחנים ולרכוש את ההבנה הרצויה לנו. את זה אפשר לרכוש באופנים שונים, בין בצורה פיסית ובין בלימודים באינטרנט. מה שחשוב זה שהשיעורים יהיו בנויים היטב, שהם יכללו תרגילים הולמים ויובילו את התלמידים בצורה ברורה ומתוכננת היטב לעבר ההצלחה שלהם. כאשר המורים מעבירים את החומר בצורה בהירה ומובנת, וכל התהליך מתבצע בצורה דידקטית וטובה – הלמידה עשויה להיות מעולה.

האם זה מתאים לי?

אם כן, לא משנה אם השיעורים נערכים פיסית בכיתת לימוד, או שהם מוקלטים. אם הם איכותיים וטובים – הרי ניתן ללמוד ולשפר את הידע בצורה ניכרת. אבל חשוב להוסיף הסתייגות חשובה שנועדה להגדיר למי מתאימים לימודים כאלו. לא כל אחד יוכל להצליח בלימודים באינטרנט. כי כדי להתיישב ולפתוח את השיעורים, לבצע מטלות ולהתמיד – חייבים יותר משמץ של משמעת עצמית. מי שאין לו מוטיבציה, מי שאין לו נכונות להשקיע והוא צריך דחיפה חיצונית משמעותית שתגרום לו לשבת וללמוד – לא יוכל להצליח ללמוד באינטרנט. הוא צריך קבוצה פיסית ומורה שאוכף את ההגעה ואת הכנת המטלות.

לבחור בתבונה את הלימודים המתאימים

אם החלטתם ללכת על לימודים מקוונים עבור כל מטרה שהיא, חשוב כי תבררו על הקורסים הקיימים ועל האופציות המוצעות. חשוב לוודא כי הקורס אכן מקנה לכם ידע רב, מכין אתכם למבחן בפניו אתם עתידים לעמוד, ומספק לכם את המענה הרצוי לשמו נרשמתם ללימודים.

 

לפרטים נוספים וייעוץ הכנסו עוד היום לאתר GOOL בגרויות.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
אבינועם שבלי

אבינועם שבלי

בונה אתרים ומתכנת בjavascript שנים רבות והחליט לשתף מהידע שלו בנושאים השונים הקשורים לעולם בניית האתרים והקוד