מה כדאי לדעת על קריפטוגרפיה?

קריפטוגרפיה היא תרגול ולימוד של הסתרת מידע כך שלא ניתן לקרוא או להבין אותו על ידי מי שאין לו גישה לידע מיוחד או מפתח סודי. הדבר החשוב ביותר שיש לזכור לגבי קריפטוגרפיה הוא שזה לא מיועד רק למרגלים. זה מיועד לכל מי שרוצה לשתף מידע בצורה מאובטחת. ניתן להשתמש בקריפטוגרפיה בדרכים רבות, מהגנה על פרטי חשבון הבנק שלך ועד להצפנת האימיילים שלך. הרבה אנשים משתמשים בקריפטוגרפיה כל יום מבלי לדעת זאת!

הסתרת מידע כדי לשמור עליו מפני גישה לא רצויה

כדי להגן על הנתונים שלך, עליך להצפין אותם תחילה. ישנם שני סוגים של הצפנה: סימטרית ואסימטרית. הצפנה סימטרית היא הפשוטה יותר מכיוון שאותו מפתח משמש להצפנה ופענוח נתונים. הצפנה אסימטרית משתמשת במפתחות שונים להצפנה ולפענוח, מה שאומר שניתן להשתמש רק במפתח אחד למטרה אחת בכל פעם. אם אתה רוצה ללמוד עוד על קריפטוגרפיה, ישנם משאבים רבים באינטרנט שיכולים לעזור לך!

קראו על הנושא בכלכליסט >>>

מדע הקידוד

קריפטוגרפיה היא מדע הקידוד והפענוח של הודעות באופן שרק הצדדים המיועדים יכולים לקרוא אותם. המילה קריפטוגרפיה באה מהמילים היווניות קריפטוס שמשמעותן "נסתר" וגרפיין שמשמעותה "לכתוב". קריפטוגרפיה היא חקר טכניקות לתקשורת מאובטחת בנוכחות צדדים שלישיים כגון משתתפים אחרים או יריבים שעשויים לנסות לצותת או לגנוב מידע.

קריפטוגרפיה משמשת להגנה על מידע רגיש המועבר ברשתות ציבוריות, כגון האינטרנט, באמצעות קידוד הודעות על מנת להפוך אותן לבלתי קריאות לנמענים לא מכוונים.

ניתן להשתמש בקריפטוגרפיה לביטחון אישי או לאומי, או אפילו למטרות רווח. ישנן דרכים רבות להשתמש בקריפטוגרפיה בעולם הדיגיטלי, וחלקן עשויות אפילו להיות רווחיות יותר מאחרות. מקרי השימוש של קריפטוגרפיה הם אינסופיים, אבל הדרך הפופולרית ביותר להשתמש בה כיום היא כאמצעי להגן על העסקאות המקוונות שלך מפני האקרים וגנבי זהות.

קראו על כריית ביטקוין באתר ביטס אוף גולד >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קידום אומנים ברשתות חברתיות – למה זה כדאי?
הרשתות החברתיות הפכו לכלי חיוני לאמנים לקידום יצירתם ולזכות בהכרה. בעזרת המדיה החברתית הם יכולים...
קרא עוד »
אפר 18, 2023
חבילות סלולר – מה באמת ההבדלים ביניהן ומה הכי משתלם?
רוצים לרכוש חבילת סלולר? צריך להבין שיש הבדלים בין חבילות והצעות שונות מטעם חברות הסלולר. אתם צריכים...
קרא עוד »
אוג 19, 2021
מבט מקרוב על שקעי קיסטון: פתרונות מגוונים לניהול כבלים
קיסטון הוא אחד מהמבנים החשובים בייצוב כבלים תת-ימיים ותת-מערביים, והתקדמות טכנולוגית בענף זה הביאה...
קרא עוד »
יול 27, 2023