קידום בגוגל מול פרסום בפייסבוק – איך יודעים מה לבחור

קידום בגוגל מול פרסום בפייסבוק

כיום כל עסק יודע שאת רוב השיווק שלו הוא חייב לבצע באמצעות שיווק דיגיטלי של Killermedia. השיווק הדיגיטלי כולל היום אופציות נרחבות, אמצעים של מדיות חברתיות רבות, כך שקשה לדעת מה הכי נכון עבור העסק שלנו, קשה לדעת מה יניב לנו הכי הרבה תוצאות. יש עסקים שהרבה יותר מתאים להם לפרסם בפייסבוק, יש כאלה שבגוגל, שי כאלה שמומלץ בשניהם ויש כאלה שאולי עדיף להם בכלל לקדם ברדיו או בטלויזיה ושיווק דיגיטלי יהיה בזבוז כספי עבורם. על כן במאמר הקרוב ננסה לענות לפחות על שאלה אחת האם לפרסם בגוגל או פייסבוק, מה היתרונות והחסרונות של כל מדיה.

הפרסום בפייסבוק

הפרסום בפייסבוק השתכלל רבות בשנים האחרונות, כמעט כל עסק יש לו לפחות דף עסקי בפייסבוק, רבים מבצעים כחלק משיווק באינטרנט גם קידום ממומן באמצעות מדיה זו. היתרון העיקרי של הפייסבוק הינו שאפשר להשיג חשיפה גדולה בעלויות מאוד נמוכות באופן יחסי. כמו כן הפרסום בפייסבוק יכול להיות מדויק ביותר אם עושים אותו נכון. כיום כל שירות פרסום בפייסבוק, הבסיסי ביותר יכול להיות מטורגט לפי גיל, מין, אזור בארץ ובכך לדייק את החשיפה לקהל רלוונטי ונכון עבורכם. כמו כן ניתן בפייסבוק לעשות פרסום לקהל על פי תחומי עניין. נוסף על כך בפייסבוק ניתן להשיג לידים בצורה זולה יחסית, זאת על ידי קמפיין לידים שמכוון לאנשים שמרבים להשאיר פרטים, החסרון בכך הינו האיכות שלעומת הכמות, מכיוון שהיד קלה על המקלדת וכך מגיעים גם אנשים שלא באמת מעוניינים בשירות שלכם.

הפרסום בגוגל

הפרסום בגוגל הוא פרסום שמניב תוצאות רבות על בסיס יומיומי להמון עסקים, אחד היתרונות שלו על פני פייסבוק הוא שאנשים כבר מחפשים את השירות שלכם, הם אלה שלחצו במקלדת והגיע אליכם, לאתר שלכם. לעומת הפייסבוק שבו קפצתם להם בזמן שהם גללו והסתכלו על פוסטים ותמונות של חברים. לרוב גוגל תביא לכם לידים הרבה יותר מדויקים, אך החסרון של גוגל הוא גם שלידים אלה לרוב יהיו יותר יקרים.

אם אתם שואלים במה לבחור, השאלה היא איך אתם מבחינת המכירות, אם יותר קל לכל לעבוד עם כמות או איכות? כמות גדולה של לידים מהאינטרנט תגיע לרוב מפייסבוק ולידים יותר איכותיים יגיעו לרוב יותר מגוגל, לכן חשבו מה המטרה שלכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
אבינועם שבלי

אבינועם שבלי

בונה אתרים ומתכנת בjavascript שנים רבות והחליט לשתף מהידע שלו בנושאים השונים הקשורים לעולם בניית האתרים והקוד