איך משקיעים במטבעות דיגיטליים

אנחנו שומעים לא מעט בשנים האחרונות על ביטקוין, קריפטו ועוד שמות שיכולים להרתיע את מי ששומעים אותם לראשונה. אנחנו גם שומעים על כך שמי שבחר להשקיע במה שהיה בשנת 2011 מיזם מטורף, הפך 'עשיר בין לילה'. אנחנו כאן כדי לעשות סדר וכדי להסביר לכם איך משקיעים במטבעות דיגיטליים ובמה מדובר. במידה ותרצו להשקיע במטבעות דיגיטליים תוכלו להבין מה האפשרויות שלכם. 

מה זה בעצם מטבעות דיגיטליים

מטבעות דיגיטליים בבסיסם הם כמו מטבע לכל דבר ועניין אלא שמדובר על מטבע דיגיטלי, כלומר כזה שלא שייך לאף מדינה. היתרון של המטבע הוא בכך שמדובר על דרך להעריך באופן 'נקי' את השווי של פריט כזה או אחר. כלומר, אנחנו יכולים בעזרת המטבע לא להחליף בהיכרח בין מלפפונים לעגבניות, אלא להחליט מה הערך של כל מוצר בפני עצמו. לאורך הזמן הרעיון של המטבע השתכלל והפך לאחד מסימלי המדינה, כמו השקל הישראלי והדולר האמריקאי, הם שניהם מטבעות השייכים למדינה כמו יתר המטבעות בעולם. בשלב הבא היו מי שאמרו כי מטבע אותו מייצרת מדינה מסוימת נשלט בידי מניפולציות של בעלי אינטרסים. הם החליטו ליצור מטבע וירטואלי שיאפשר סחר שלא תלוי במניפולציה כזו או אחרת. 

מה האפשרויות של המשקיע במטבע וירטואלי 

מטבע וירטואלי הוא מה שאפשר לסחור בו בכל מיני דרכים. אפשר לסחור בעזרת המטבע עצמו. למשל, לרכוש בביטקוין כך וכך. יש מי שמעוניינים לסחור בחוזים עתידיים, כלומר, במערכת שמאפשרת להם לנסות לצפות מראש האם ערך המטבע יעלה או ירד ולעשות מזה כסף (למדו את הנושא במכללת אפיק). אפשר להשקיע בחברות המפתחות את המטבעות הללו ואפשר להשקיע בתעודות סל המחקות את שווי המניה. 

מדובר על עולם רחב שעל מנת להבין בו יותר טוב שווה ללמוד ולהחכים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיטות משלוח ולוגיסטיקה
לשיטות המשלוח והלוגיסטיקה יש תפקיד מכריע בהצלחת כל עסק. חשוב להבין את שיטות המשלוח השונות הזמינות,...
קרא עוד »
אפר 19, 2023
קורס פייתון לילדים
Python היא שפת תכנות חזקה שניתן להשתמש בה כדי ליצור אפליקציות ואתרי אינטרנט מדהימים. זוהי גם שפה מצוינת...
קרא עוד »
מרץ 25, 2023
קידום אומנים ברשתות חברתיות – למה זה כדאי?
הרשתות החברתיות הפכו לכלי חיוני לאמנים לקידום יצירתם ולזכות בהכרה. בעזרת המדיה החברתית הם יכולים...
קרא עוד »
אפר 18, 2023